Działalność
społeczna

Działalność społeczna firmy MALBUD1 opiera się na dwóch filarach: wspieraniu inicjatyw regionalnych oraz tych skierowanych do dzieci.

Inicjatyw regionalnych

W ciągu ponad 10-lat istnienia MALBUD1 zrealizował wiele inwestycji, głównie w Warszawie i okolicach: Łomiankach, Józefosławiu, Piasecznie, Legionowie czy Konstancinie-Jeziornie. Korzenie firmy tkwią w Krośnie na Podkarpaciu. Przywiązanie do „małej ojczyzny” okazywane jest przez wspieranie licznych inicjatyw organizowanych w regionie, np. klub piłkarski „Partyzant MALBUD1 Targowiska” czy program „Tu odkrywamy talenty” organizowany w Społecznym Gimnazjum w Targowiskach, małej gminie sąsiadującej z Krosnem.

Projekty dla dzieci

Drugi filar działalności społecznej MALBUD1 stanowią przedsięwzięcia skierowane do dzieci. MALBUD1 wspiera maluchy, w życiu których radość i uśmiech pojawiają się niezwykle rzadko: dzieci chore na nowotwór (Fundacja Onkolandia) czy sieroty po poległych funkcjonariuszach służb mundurowych (sponsoring Śląskiego Festynu Służb Mundurowych).

Wsparcie Fundacji Onkolandia

www.facebook.com/FundacjaOnkolandia/

MALBUD1 wsparł darowizną Fundację Onkolandia, która działa na rzecz dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. Wolontariusze Fundacji przebrani w baśniowe stroje odwiedzają małych pacjentów na oddziałach szpitalnych – bawią się z nimi, rozmawiają, wnoszą do ich świata odrobinę magii. W kwietniu 2016 r. MALBUD1 przekazał Fundacji środki, które posłużyły do zakupu strojów oraz organizacji warsztatów i zajęć z dziećmi. W najbliższym czasie wolontariuszy Fundacji będzie można spotkać m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu oraz podczas Pikniku Rodzinnego na Błoniach Stadionu Narodowego.

Darowizna na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci

www.caritas.przemyska.pl

Firma MALBUD1 przekazała darowiznę na rzecz Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Caritas w Wysokiej. Środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci w postaci jednoczęściowego elektrycznego stołu rehabilitacyjnego do pionizacji NSR-PE.

Program stypendialny dla uczniów Społecznego Gimnazjum w Targowiskach

www.targowiska.net

W 2011 roku w Społecznym Gimnazjum w Targowiskach uruchomiony został program stypendialny dla najzdolniejszych uczniów. Od 2015 roku był on wspierany finansowo przez firmę MALBUD1. W tym czasie przyznano łącznie 77 stypendiów w różnych wysokościach (wyliczane są procentowo od kwoty bazowej). Stypendia przyznawane były decyzją Rady Pedagogicznej, zaś warunkiem ich otrzymania była wysoka średnia ocen w danym semestrze albo uzyskanie tytułu finalisty lub laureata olimpiady przedmiotowej. Stypendia stanowiły część szerszego projektu „Tu odkrywamy talenty”, w ramach którego organizowano pikniki naukowe, wyjazdy do teatru, filharmonii czy zajęcia dodatkowe.

Sponsoring klubu piłkarskiego „Partyzant MAL-BUD-1 Targowiska”

www.partyzant54.futbolowo.pl

Od 2003 roku MALBUD1 jest głównym sponsorem klubu piłkarskiego „Partyzant”, działającego w Targowiskach na Podkarpaciu. Z położonego nieopodal Krosna pochodzi właściciel firmy , który nigdy nie zapomniał o rodzinnych stronach i wspiera wiele lokalnych inicjatyw. Powstały w 1969 roku klub „Partyzant” osiągał wiele sukcesów, jednak około 2003 roku wszedł na krzywą spadkową i zajął ostatnie miejsce w klasie „B”. Podjęte dzięki wsparciu MALBUD1 działania naprawcze wlały w drużynę nowego ducha – piłkarze awansowali do klasy „A”. W 2009 roku MALBUD1 został sponsorem prac remontowych na stadionie „Partyzanta”: prace objęły murawę, zaplecze, trybunę, ogrodzenie czy boksy dla zawodników rezerwowych. Odtąd Partyzant mógł rozgrywać mecze IV-ligowe na własnym obiekcie. Największe sukcesy drużyny przypadły na lata 2008-2010, kiedy to „Partyzant” awansował do III ligi lubelsko-podkarpackiej, rozegrał 52 mecze bez porażki, zaś Ireneusz Zarzyk zdobył tytuł króla strzelców w klasie okręgowej.